smoothie

Smoothie – kvalitný „fast food“

Print Friendly

Rýchla doba nás často núti k rýchlej strave. Tento „fast food“ nie je nič moc ani chuťovo, ani kvalitou. Ak sa máme radi, dáme si trochu námahy a nájdeme možnosť nielen rýchleho, ale aj zdravého stravovania. Práve smoothie patrí medzi top rýchle nápoje, ktoré vás zároveň aj zasýtia a dodajú energiu a živiny na celý deň.

Smoothie – kvalitný „fast food“

Kombinácia banánov s ľanovými semienkami, špenátom, zázvorom a čučoriedkami odstránia prebytočnú vodu z tela, upravia činnosť čriev a vaše spaľovanie (metabolizmus) sa zrýchli. Vďaka tomu sa vám zmenší objem bruška (vyčistia sa črevá), telo sa prečistí a vy získate krásnu, žiarivú pleť.Táto kombinácia potláča chuť do jedla a je bohatá na živiny a vlákninu a vďaka obsahu sacharózy, fruktózy a glukózy v banánoch je aj vynikajúcim zdrojom energie

Čo potrebujeme: Postup:
  • 1 banán
  • 1 lyžica strúhaného zázvoru
  • 1 šálka čučoriedok
  • 2 lyžice mletých ľanových semienok
  • ½ šálky špenátu
  • voda, kokosové mlieko, sójové mlieko alebo zakysaný nápoj na rozriedenie
  1. Všetky ingrediencie jednoducho zmiešame dohromady v mixéri dohladka.
  2. Na záver môžete dochutiť škoricou.

Vyskúšajte aj:

smoothie

Fialové smoothie

 

Nutričné ​​výhody zložiek:

Banány sú vynikajúcim zdrojom vitamínu B6, mangánu, horčík a vlákniny, obsahujú malé množstvo vitamínu C. Zrelé banány obsahujú serotonín, dopamín a noradrenalín, vedia nás zasýtiť na dlhšiu dobu. Podporujú imunitný systém, majú síce vyššiu energetickú hodnotu kvôli obsahu sacharidov, ale tie sa uvoľňujú do krvi postupne, vďaka čomu sa neobjaví chuť na sladké, podporujú krvotvorbu, pôsobia spazmolyticky, zlepšujú koncentráciu a pôsobia antidepresívne.

Zázvor je zložka s výbornými liečivými vlastnosťami, ktoré zlepšujú metabolizmus a potláčajú chuť do jedla. Zázvor je veľmi účinný pri zmiernení problémov so zažívacím traktom, v prírodnej medicíne je považovaný za vynikajúci liek proti nadúvaniu, má spazmolytické účinky a pomáha pri nevoľnosti. Zázvor má početné terapeutické vlastnosti, vrátane antioxidačných a protizápalových účinkov.

Čučoriedky patria medzi superpotraviny, pokiaľ ide o ich jedinečné zdravotné účinky. Čučoriedky pozitívne vplývajú na na zrak, nervový systém a mozog. Podporujú imunitu, detoxikujú organizmus, prevencia rakoviny, urýchľujú metabolizmus a zlepšujú trávenie, normalizujú hladinu cukru v krvi, udržujú mladistvý vzhľad.

Semená väčšiny rastlín sú bohaté na živiny a poskytujú množstvo zdravotných výhod. Avšak, ľanové semená sú nutrične jedinečné a ponúkajú zložky, ktoré nie sú k dispozícii vo všetkých typoch semien. ​​Ľanové semienka sú bomba plná zdravia, ktorá chráni celé telo pred chorobou. Sú zdrojom dobrého tuku, vitamínov, minerálov, podporujú imunitný systém, majú detoxikačný účinok, čistia hrubé črevo a podporujú tvorbu črevnej mikroflóry, zlepšujú trávenie, prečisťujú obličky, normalizujú cukor v krvi, majú antibiotické a antiseptické vlastnosti.

Všetci vieme, že Pepek bol veľmi silný vďaka konzumácii špenátu, ale možno budete prekvapení, že táto rastlina môže tiež pomáhať chrániť pri zápalových problémoch, podporuje imunitný systém, podporuje trávenie a vyprázdňovanie, používa sa pri nervovej vyčerpanosti, prevencia pre rakovinou a kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Toto zdravé smoothie môže nahradiť raňajky, obed alebo večeru. Najlepší čas konzumovať tento nápoj je v dopoludňajších hodinách. To vám dá energiu pre zvyšok dňa vďaka živinám a urobíte niečo aj pre svoje zdravie.

Inšpirovali sme vás? Vyskúšajte aj iné naše recepty:

Špagety bolognese s-údeným-tofu

Cestoviny a pizza

zapekaná zelenina

Jedlá bez mäsa

mrkvové šatôčky

Dezerty a koláče

 

 

 

 

 

 

Zdroj obr.: dreamstime.com