vanilkove rozky

Vanilkové rožky z tekvicových jadierok bez orechov

Print Friendly

Aké by to boli Vianoce bez podmanivej vône drobných koláčikov s vanilkou. Toto asi najtradičnejšie vianočné pečivo určite nesmie chýbať na slávnostnom stole. Čo by ste ale povedali na drobnú zmenu tento rok, vanilkové rožky, kde sme namiesto mletých orechov použili mleté jadierka z tekvice. Zaujímavá obmena, čo poviete? Ak hľadáte  inšpiráciu, ako si obzvláštniť tohtoročné pečenie, ste na správnom mieste. Začítajte sa a vyskúšajte naše inovatívne recepty.

Vanilkové rožky z tekvicových jadierok bez orechov

vanilkové rožky

 

Obmenou orechov za tekvicové jadierka potešíme nielen alergikov, ale aj tých, ktorí hľadajú chutné a zdravé alternatívy k tradičným potravinám. Ak poznáte tieto voňavé koláčiky a zvykli ste ich piecť, náš recept bude pre vás doslova hračkou. Postup ostáva rovnaký, meníme len suroviny.

 

Čo potrebujeme: Postup:
  • 280 g hladkej múky
  • 80 g práškového cukru
  • 100 g mletých vylúpaných tekvicových jadierok
  • 1 ČL mletej vanilky alebo zrnká z polovice vanilkového lusku
  • 210 g zmäknutého masla alebo rastlinného tuku do cesta
  • 2-3 PL práškového cukru a 1 ČL vanilky na obaľovanie hotových rožtekov

 

  1. Z múky, cukru, mletých tekvicových jadierok a vanilky vypracujeme krehké cesto. Treba ho trochu miesiť. Cesto zabalíme do potravinovej fólie a necháme aspoň hodinku odpočinúť v chladničke.
  2. Z hotového cesta formujeme rožteky. Najprv si vygúľame z cesta dlhý valček s priemerom asi 7-8 mm, ten nakrájame na rovnako dlhé časti (podľa toho, aké veľké chceme vanilkové rožky mať), odporúčame asi 8-10 cm.
  3. Z každého kúsku potom vyformujeme rožteky, poukladáme ich na plech vystlaný papierom na pečenie a pečieme ich asi 15 minút v rozohriatej rúre na 180 stupňov.
  4. Ešte teplé ich obalíme práškovým cukrom s vanilkou a necháme vychladnúť.

Vo vzduchotesnej nádobe vydržia aj 3-4 týždne.

Čo poviete, pustíte sa do toho? Vanilkové rožky vám rozvoňajú váš príbytok nádhernou vôňou vianoc. Radi vám ponúkneme aj ďalšie zaujímavé recepty na vianočné pečenie.

Inšpirovali sme vás? Vyskúšajte aj iné naše recepty :

Špagety bolognese s-údeným-tofu

Cestoviny a pizza

zapekaná zelenina

Jedlá bez mäsa

mrkvové šatôčky

Dezerty a koláče