čokoládová torta

Čokoládová torta pre jedného hotová za minútu

Print Friendly

Nechce sa vám tráviť veľa času v kuchyni? Čo ak vám povieme, že vám dáme návod, ako si upiecť dezert, za ktorým sa budete doslova zalizovať a nebude vám to trvať dlhši než minútu? Presne tak, minútová mini čokoládová torta je nielen rýchlou, ale je aj zdravou alternatívou ku klasickým čokoládovým dezertom. A naučíme vás pripraviť si vynikajúcu raw čokoládovú polevu. Ako ináč, tiež zdravú.

Čokoládová torta pre jedného hotová za minútu

Jednoduchšie to už nemôže byť. Táto čokoládová torta pre jedného je super rýchla. Všetky ingrediencie len zmiešame vidličkou, dáme do hrnčeka alebo inej nádoby vhodnej do mikrovlnky a „pečieme“ minútku. Dôležitý je výber surovín, nešetrite a stavte na kvalitu. O to lepší a zdravší bude výsledok.

Čo potrebujeme: Postup:

 

Na polevu:

  • 1 kopcovitá ČL arašídového masla (jemného)
  • 2 ČL javorového sirupu alebo medu
  • 1 zarovnaná ČL horkého kakaového prášku
  • 3 PL sójového mlieka
  • štipka mletej pravej vanilky

 

1. Všetky suché prísady dáme do misky a veľmi dobre ich premiešame. Veľmi veľmi dobre.

2.Pridáme javorový sirup (alebo med), kokosový olej, sójové mlieko a vanilkový extrakt a ešte raz riadne premiešame. Môžeme to všetko robiť vidličkou.

3. Hrnček alebo malú zapekaciu mištičku vymažeme kokosovým olejom a nalejeme do nej pripravenú zmes.

4. Asi jednu minútu zohrievame v mikrovlnke na maximum (tento čas sa môže líšiť v závislosti od výkonu vašej mikrovlnky).

5. Hotový koláčik vyklopíme z hrnčeka a necháme chvíľu vychladnúť.

6. Zatiaľ si pripravíme zdravú polevu. Všetky prísady riadne zmiešame v malej miske, kým sa nám nevytvorí hladká, lesklá a polotekutá homogénna zmes.

7. Pred podávaním polejeme mini koláč polevou a ideálne hneď podávame. Táto čoko tortička je najlepšia čerstvá.

čokoládová torta

 

Nie vždy, čo je zdravé, je aj chutné. Čokoládová torta v zrýchlenej verzii pre jedného je výnimka potvrdzujúca pravidlo.

Tento výborný dezert si zamilujete. A ak nahradíte špaldovú múku bezlepkovou alternatívou, pochutia si na ňom aj celiatici.

 

Špagety bolognese s-údeným-tofu

Cestoviny a pizza

zapekaná zelenina

Jedlá bez mäsa

mrkvové šatôčky

Dezerty a koláče