zdravý jedálniček

Zdravý jedálniček: môžu sóju konzumovať aj deti?

Print Friendly

Aj vy sa častokrát zamýšľate nad tým, čo by mal zdravý jedálniček našich detí obsahovať? Nakoľko sú deti to najcennejšie, čo v živote máme, rozhodli sme sa, že tému sója a deti konečne uvedieme na pravú mieru. K tomuto kroku sme dospeli z toho dôvodu, že nám záleží na tom, aby ste mali pravdivé informácie. Slovenský internet je žiaľ zámerne plný nepravdivých informácií, ktorých jediným účelom je odvrátiť vašu pozornosť od toho, čo je pre vaše deti skutočne zdravé.

Na otázku, či je sója pre vaše deti naozaj zdravá odpovedá MUDr. Alexandra Frolkovičová, odborný garant projektu www.potraviny-pre-mna.sk

Zdravý jedálniček: môžu sóju konzumovať aj deti?

V Japonsku patrí sója a miso polievka medzi potraviny bežne podávané v útlom detskom veku. Zaraďujú ich do stravy často od 6. – 12. mesiaca veku dieťaťa.

Štúdie potvrdili, že dievčatá, ktoré konzumujú sóju v útlom veku, majú nižší výskyt rakoviny prsníka v neskoršom veku.

Klinické štúdie nielen u dospelých, ale aj u detí dokázali pozitívny vplyv sóje na hladinu cholesterolu.

Čo sa týka informácií k vplyvu sóje na rast a vývoj dieťaťa, nepreukázali sa žiadne dôkazy o rozdielnom raste a vývoji u detí kŕmených sójovými a mliečnymi prípravkami. Nie je teda žiaden relevantný dôvod obávať sa konzumácie sóje v detskom veku.

Podrobnejšie porovnanie “mäsa versus tofu” sa dočítate tu: mäso versus tofu: športovci, štítna žľaza a iné.

Zdravý jedálniček vašich detí musí byť rozmanitý a preto vás budeme radi inšpirovať aj receptami na našej stránke. Za všetky recepty sme pre vás vybrali:

Čokoládový koláč s tofu

zdravý jedálniček

Celý recept je k dispozícií tu: čokoládový koláč s tofu.

Všetky ďalšie recepty s tofu nájdete tu: tofu

Viac receptov s obsahom čokolády nájdete tu: čokoláda.

Veríme, že sa pre vás náš dnešný článok stal prínos a že zdravý jedálniček vašich detí bude okrem iného obsahovať aj sóju, prípadne sójové výrobky. Prajeme vám dobrú chuť.