Zdravé recepty a zdravie

Zdravé recepty = zdravá strava = zdravie

Print Friendly

Vyššie uvedená rovnica je našim receptom, ktorý ponúkame na našej stránke. Ponúkame najmä chutné zdravé recepty, ktoré ľahko zvládnete uvariť i stráviť. Náš každodenný život prináša rôzne životné situácie: času je vždy málo, práca a stres nás zvádzajú odložiť zdravé stravovanie na neskôr. Občas sme leniví, inokedy športujeme. Ako nasýtiť hladnú rodinu, keď každý chce niečo iné?  Obsah tejto stránky sa riadi práve týmito životnými situáciami, aby sme vám pomohli ich zvládať tak, aby ste zároveň urobili niečo pre svoje zdravie.  Veríme, že zdravie je prioritou každého z nás a všetci si želáme zdravie nie len pre seba, ale i pre svojich najbližších. Variť zdravé recepty znamená nielen dlhodobo robiť niečo pre svoje zdravie, ale zároveň vyhnúť sa nutnosti často navštevovať lekárov a brať lieky, ktoré občas pomáhajú ale majú zároveň aj negatívne vedľajšie účinky. Obsah našej stránky sa bude venovať rôznym témam súvisiacim so zdravím a stravou. Každý týždeň vám ponúkame:

Chutné zdravé recepty

Môžete si vybrať z veľkého množstva receptov, ktoré často vychádzajú z rastlinných produktov. Recepty je možné vyhľadávať a triediť nielen podľa názvu, ale aj podľa priradenia:

    • k niektorej z tradičných kuchýň ako talianska, ázijská, slovenská, stredomorská, mexická, americká alebo jedlá pre deti a pod. Taktiež ponúkame špeciálne zaradenie receptu.
    • v prípade rôznych druhov intolerancie alebo alergie ako pri celiakii, pri intolerancii na laktózu, bielkovinu kravského mlieka, histamín, príprava rôznych náhrad a pod.
    • taktiež vám pri vyhľadávaní môžu pomôcť naše heslá označujúce konkrétne potraviny ako sója, strukoviny, kurkuma a pod, ďalej tradičné potraviny ako cestoviny, ryža, tofu a pod.
Zdravé recepty

cestoviny s bazalkovým tofu

Odborné články na tému zdravie, zdravá výživa, zdravé stravovanie

Pravidelne oslovujeme odborníkov zo strany lekárov, dietológov, výživových poradcov, fitness trénerov atď, aby vám odporučili to najlepšie, čo poznajú zo svojej praxe.

Liečivé rastliny – ich význam pre organizmus

Liečba rastlinami priťahuje najmä pre ich jemné a efektívne pôsobenie na organizmus, liečia nielen symptómy, ale snažia sa liečiť príčinu. Nepôsobia iba na jednotlivé orgány, ale majú vplyv na celý systém. Pri správnom používaní majú minimum alebo žiadne vedľajšie účinky. Môžete si ich vypestovať, alebo ísť na príjemnú prechádzku, kde si ich nazbierate.

Chudnutie a diéta

Nevyhýbame sa ani témam ako diéta, diétne recepty alebo jedálniček na chudnutie, avšak neveríme na rýchle zázraky. Pokiaľ sa človek stravuje zdravo a racionálne, je štíhla postava samozrejmým efektom, ktorý prichádza akoby sám od seba. Každá diéta je pre zdravie citlivá záležitosť a preto dôverujeme iba skúseným dietológom, s ktorými máme dlhodobú spoluprácu. Obsah na našej stránke bude pravidelne aktualizovaný niekoľkokrát do týždňa, takže tu vždy nájdete nielen nové zdravé recepty, ale i niečo nové o potravinách, zdraví, výsledkoch vedeckých výskumov a pod.  Tešíme sa na každého z vás a budeme vám vďační, ak sa aktívne zapojíte do života na našej stránke, či už vašimi receptami, tipmi, skúsenosťami a názormi. Potešia nás aj vaše zdravé recepty, ak nám ich pošlete, radi ich zverejníme.

Redakcia lahke-recepty.sk
 
5.8.2014
 

Prihláste sa pre odber noviniek z našej stránky: